“24 yaşındayım ama sırt ağrım 65 yaşında” (ve köprü neden sırt ağrısı için mutlaka en iyi çözüm değildir)

Obezite, kendini iyi hissetmemek (çocuklara doğru - yetişkinlerden daha fazla sağlık sorunu olan küçük çocuklar, yetişkinler de hiçbir şekilde muaf olmamasına rağmen), her yerde devam eden tomfoolery, tembellik, sırt ağrısı - omuz ağrısı - her şey hakkında sürekli sızlanıyor - bazen merak ediyorum , sık sık, toplum olarak neye geldik.

Her zamanki düşük enerjili BS eşliğinde “24 yaşındayım ama sırt ağrım 65 yaşında” (ve tabii ki, ona yardımcı olacak ürünlere yatırım yapmak için tam bir isteksizlik, sadece yukarı ve aşağı kaltağa istekli olmak F hepsini çözer)...

Ve o da tek değil (bu konuda bana mesaj atan bir kolej civciv).

Geçenlerde tekrar engellediğim 20 yaşındaki kolej piliç değil - sayılarının üçünü engellediğim gibi, son zamanlarda beni rahatsız etmek için dördüncü oldu.

“Nandini, sadece konuşmak istiyorsan neden CEVAP vermiyorsun”

Hayır, daha çok “Merhaba!” ve sonra cırcır böcekleri. Bunu daha önce yazmıştım, temelde tüm konuşmayı yaptığınız konuşma kisvesi altında ücretsiz olarak “eğlenmek” isteyen moronlardır, dinlerler ve “başka bir şey yaparken” bir veya iki yorumla girebilir, genellikle başka bir şey yaparken - bu tür insanlar acınası, kadınlar da yalnız değil, eski bir arkadaşım “Ricky” de aynıydı.

Ah.

Geçmişte bu insanlara bir şans verdim, şimdi, anında BLOCK.

Onları yanımda bir yerde istemiyorum (kuşkusuz kıza bir şans daha verdim, ama dün gece onu tekrar engelledim, ama yine de)...

... bu konuda insanlar değil, ya da o, gerçek salgınla ilgili.

Sırt ağrısı, hastalık, hastalık vb - ve ilk - sırt ağrısına odaklanalım - çoğu insan bel ağrısına eşittir ve haklı olarak, çünkü çoğu insanın - bel ağrısı - ve zayıf kalçalardan etkilendiği şey gibi görünüyor.

Ama sırt ağrısı bundan çok daha karmaşık, dostum.

Üst sırt ve orta sırt ağrısı düşündüğünüzden daha yaygındır, ve BİR bölgedeki zayıflık diğerine uzanır.

Duruş - gün boyunca - bununla çok ilgisi var, çoğu insan sadece dik yürümenin, bağırsağı emmenin (kuşkusuz bağırsağın büyüklüğü nedeniyle birçok insan için Herkül bir görev) - ve kilo vermek - birçok sırt ağrısı sorununu çözme yolunda uzun bir yol kat ediyor ve sağlık sorunları genel.

Geçmişte köprüyü ortaya çıkarırdım #1 bunu çözmek için egzersiz, birçok guru yapar, ama artık bunu yapmıyorum.

Neden - çünkü köprü mükemmel bir egzersiz yaparken, ve günlük yapmanız gereken biri, en iyi olmak - birçok şeyi gözden kaçırıyor.

İlki, çoğu insan köprü söz konusu olduğunda arka köprüyü düşünür, ancak ÖN köprü de aynı derecede önemlidir.

Yıllarca, Düzgün bir şekilde öne doğru eğilmemi sağlayacak zayıf hamstringlerim vardı, ama beni arka köprüye al, Bütün gün orada kalırdım.

Sırt ağrısı hiç olmadı, ancak bu zayıflık diğer egzersizlerde zayıf performansa çevrildi - bölünme veya diğer ileri virajlar gibi - eşit derecede önemli!

O zaman ÜST sırt sorunlarınız var - bence - pull-up - ve kulüp/mace/kettlebell işi doğru yapılmış, sırtınız için yapabileceğiniz en iyi şeylerden bazıları.

Masajlar da harika - ama altta yatan sağlık sorunlarını çözmüyorlar, arkadaşım.

Sonra, “en iyi lanet egzersiz” var

Kuşkusuz bir egzersiz ve egzersiz bir HELL, arka arkaya 250 yapmayı deneyin ve sonra bana “şimdiye kadar hissettiğim en iyi hissettiğim en iyi” nasıl hissettiğinizi söyleyin, ve haklılar, bu sizi hissettiriyor “bu dünyanın dışında” başka hiçbir şey yapamayacak şekilde.

Ama bu bile - varyantların çoğu - alt sırtına yoğun bir şekilde odaklanın, sadece “sık göz ardı edilen” kitabındaki varyantlardan birine ulaştığınızda - topuklar FLAT varyantı - gerçekten bir yere ab bilge almaya başlarsınız. (başka bir şekilde yaparsan alışkanlık demek değil, ama gerçekten bir sonraki seviyeye gitmek için)...

Her neyse - tüm bunların çözümü?

Uygun bir egzersiz rejimi.

Daha az tembel ol, daha az ye, daha fazla çalış, zihinsel olarak sert ol.

Gün boyunca uygun duruş.

Veba gibi “derin kanepelerden” kaçının (kelimenin tam anlamıyla, onlara oturduğumda garip hissediyorum) - ve araba koltuklarında sırt desteği vb.

Çok sayıda pull-up - LOTS Of club - su ısıtıcısı çan çalışması (Oduncu Lodestone Fitness, şimdi gerçekten ŞİMDİ rezerve etmeniz gereken bir şey) - ve tabii ki, çok fazla ağır çömelme ve hamstring/kalça işi de yapın (Squat 101, İzometrik ve Esneklik Eğitimi - Derleme).

Tüm bunları doğru yapın, sırt ağrısı geçmişte kalacak - ve EVET, hem ön köprüye hem de arka köprüye eşit olarak odaklanın, ikisi de üstün egzersizlerdir, ancak çoğu ikincisine değil, eski olana çok fazla odaklanır.

Ve bu.

Yakında geri dön!

En iyi,

Rahul Mookerjee